انشا ازاد

انشا آزاد درباره کاربرد ریاضی در زندگی ما

انشا آزاد درباره کاربرد ریاضی در زندگی ما

انشا آزاد درباره کاربرد ریاضی در زندگی ما

درس ریاضی

مقدمه:

درس ها أموخته می شوند تا مراحل زندگی را با گام های دقیق و استوار برداشته شود.ریاضی یکی از آن درس هایی است که در نظرمان سخت و بی استفاده است.اما آیااین نظریه درست است؟

تنه انشا:

ازهمان ابتدای زندگی وقتی در تلاشیم که انگشتان دستانمان را بشماریم یا میزان علاقه خود را به دیگران ثابت کنیم ناخواسته از ریاضی و حساب و کتاب استفاده می کنیم.زمانی که وارد مدرسه می شویم بارها از مشقت و سختی ریاضی نالیده ایم.اما رفته رفته با بالارفتن سن،به این باور کلی رسیده ایم که وقتی در بازار،جویای خرید کوچک ترین چیزا از قبیل بستنی و چیپس هم نیاز به ریاضی داریم.بنا بر همین اصول سعی کردم که ریاضی را دوست داشته باشم و در یادگیری آن تلاش کنم زیرا او هم دوست خوبیست و درهمه حال دستانم را گرفته و در بسیاری از مشکلات،چاره سازی کرده است.

نه تنها ریاضی بلکه تمام درس ها لازمه ی زندگی هستند و برا پیشبرد اهدافمان کمک حالمان اند بنابراین باید همگی آن ها را با دقت خوانده و در ذهن بسپاریم و همچون بقچه ی مادربزرگ هروقت به آن نیاز داشتیم به کنجه ذهنمان رجوع کرده و از آن کمک بگیریم.

ریاضی دنیای بی پایانی از ارقام،اشکال  و حروف  است که انتها ندارد.کلمه ی بی پایان را در ریاضی شنیده اید؟از آن مدل هاست که ساعت ها که معطوفش شوی باز هم کم است.گویی در دنیای اش غرق می شوی و دست و پا میزنی تا در نهایت وقتی به جواب رسیدی برای چند لحظه ایی آرام شوی

نتیجه گیری:

درست است که نام ریاضی در ذهنمان کمی خوفناک و ترسناک تلقی شده است اما با توجه به نیاز ها و کاربرد های فراوان آن باید در فهم و درک آن کوشا باشیم تا به کمک آن مسیرناهموار زندگیمان را حساب شده و درست،هموار و صاف کند.

انشا آزاد درباره کاربرد ریاضی در زندگی ما

مشاهده بیشتر

مسعود خادمی ارده

مسعود خادمی هستم در زمینه نویسندگی مطالب سایت و ساخت تحقیق از سال 1390 شروع به فعالیت کردم و بعد مدتی فکر ساخت سایت انشا باز به ذهنم رسید و الان اینجا هستیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا