انشا پایه هفتم پایه هشتم پایه نهم پایه دهم

توضیح تصویر
موضوعات
ads

انشا در مورد بوی خاک پس از بارش باران پایه هشتم

پایه هشتم  صفحه۶۲ بوی خاک پس از بارش باران

انشا با موضوع بوی خاک پس از بارش باران

مقدمه: بعضی از لحظه ها و بعضی از ثانیه ها تبدیل می شوند به بهترین و شیرین ترین خاطره ها، که با هر بار تکرار آن غرق می شوی در لحظه ها و خاطره ها ، مثل استشمام بوی خاک پس از بارش باران.

تنه انشا: در روزهایی که خورشید دامن پرچینش را بر روی زمین پهن می کند و به همه نور و روشنایی و آفتاب هدیه می دهد. دقیقا در همان روزهای آفتابی گرم که خورشید هنرنمایی می کند و آدمی را از نعمت خود سیراب می کند ابرهای آسمان نیز به جنب و جوش می افتند و دست در دست همدیگر می دهند و جرقه ایی ایجاد می شود و خورشید را احاطه می کنند و باران رحمت را بر زمین نازل می کنند. باران بر خاکی فرود می آید که آفتاب آن را طلایی کرده بود و با بارش باران بوی خاک برمی خیزد رنگ از رخسارش می رود و گلگون می شود و به خدا سلام می گوید و همه جا پر می شود از عطر بوی بهشتی که انسان را غرق می کند در دنیایی پر از عشق و لحظه های ناب. بوی خاک پس از  بارش باران آنقدر لذت بخش است که برای هزارمین بار انسان را وادار به شکر پروردگار می کند. آنقدر شیرین و ناب است که با هر بار استشمام آن و پر کردن ریه ها از بوی دلنشین آن گویی انسانی دوباره از دل خاک نم گرفته متولد می شود. دقیقا مانند لحظه ایی که نوزادی پا به جهان می گشاید و هیچوقت آن لحظه و آن لبخند جا گرفته روی لب ها فراموش نمی شود.(در این قسمت خاکی که باران روی آن باریده شده است و خاک طلایی به قهوه ایی تبدیل شده است و از آنجایی که انسان از گل آفریده شده است لحظه ی تولید انسان به خاک و گل تشبیه شده است)

بوی نم خاک مانند آن است که بوی بهشت به مشامت رسیده و تو را به خلسه ایی می کشاند که زیر باران خدا قدم بر می داری و باران نم نم روی سرشانه و موهایت می نشیند و عطر خوش دل انگیزی به مشامت می رسد. مگر زیباتر و بهتر از این لحظه و این ثانیه ها هست.

نتیجه گیری: نتیجه می گیریم که هر ثانیه و هر لحظه ای زندگی به ما این را می آموزد که زندگی مانند جریان رودخانه ایی در حال گذر است. مانند بارانی نم نم می آید و بر زمین خدا می نشیند و عطر و بوی بهشتی همه جا را سرشار می کند. آیا آن لحظه نباید شکر گفت.برای لحظه هایی که می توانند بهترین باشند و با ناشکری به ابطال کشیده می شوند.

انشا زیبا در مورد بوی خاک پس از بارش باران

انشا پایه هشتم درباره بوی خاک پس از بارش باران

نظر شما در مورد این انشا چه بود ؟ نظر بزارید

این انشا اختصاصی بوده و کپی برداری در سایت یا کانال تلگرام شما بدون ذکر منبع و ادرس سایت حرام است

تاریخ ارسال : ۲۷ام آذر ۱۳۹۶
بازدید : 63936 بازدید
نظرات کاربران
۱۳۹۶/۱۲/۶ - در ۱۰:۴۸ ق.ظ

ممنون انشای خوبی بود اما یکم طولانی بود

امید
۱۳۹۷/۹/۲۶ - در ۶:۲۹ ب.ظ

بسیار زیبا بود ممنون

زهرا
۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - در ۱۰:۳۴ ق.ظ

خوب بود مرسی

زهرا
۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - در ۱۰:۳۵ ق.ظ

خوب بود

زهرا
۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - در ۱۰:۳۷ ق.ظ

Thank you

ahmad
۱۳۹۷/۱۱/۲ - در ۳:۲۴ ب.ظ

‌i love it !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!thank you

خلیل
۱۳۹۷/۱۱/۵ - در ۳:۳۸ ب.ظ

انشا کاملا عالی بود و به من کمک کرد

Sina
۱۳۹۷/۱۱/۱۳ - در ۷:۵۲ ب.ظ

خیلی خوب بود

arian
۱۳۹۷/۱۱/۱۵ - در ۳:۵۴ ب.ظ

خوبه ولی لطفا خط هاش رو کمتر کنید

رها
۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - در ۹:۲۶ ب.ظ

عالی بود.ممنون

به تو چه
۱۳۹۷/۱۲/۱۰ - در ۲:۲۱ ب.ظ

عالی بود

Nima
۱۳۹۸/۳/۱۲ - در ۳:۱۴ ب.ظ

خیلی عاااااااااااااااااااااااااالییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی بود

توضیح تصویر
کمک جو