جواب مطالعات هفتم

زیستگاه چیست جواب فعالیت های درس 11 مطالعات هفتم

زیستگاه چیست جواب فعالیت های درس 11 مطالعات هفتم

به محلی که یک جانور در آن زندگی می‏کند، زیستگاه گفته می‏شود. در هر زیستگاه آنچه برای بقای جانور لازم است، مثل غذا، آب و پناهگاه یافت می‏شود. زیستگاه‏های متفاوتی در سراسر دنیا وجود دارد.

– جانوران کوچکی مثلی لیسه و حلزون زیستگاه‏های تاریک و مرطوب را انتخاب می‏کنند. گلدانی را درون باغچه به صورت افقی روی خاک قرار دهید و مقداری خاک و خرده برگ درون آن بریزید. چند روز آن را به حال خود بگذارید. سپس به آن سر بزنید. خواهید دید تعدادی از جانوران کوچک آن را به عنوان محل زندگی خود انتخاب کرده‏‏اند.

 زیستگاه‏های متفاوتی در سراسر دنیا وجود دارد.

 جانوران کوچکی مثلی لیسه و حلزون زیستگاه‏های تاریک و مرطوب را انتخاب می‏کنند.

گلدانی را درون باغچه به صورت افقی روی خاک قرار دهید و مقداری خاک و خرده برگ درون آن بریزید.

چند روز آن را به حال خود بگذارید. سپس به آن سر بزنید.

خواهید دید تعدادی از جانوران کوچک آن را به عنوان محل زندگی خود انتخاب کرده‏‏اند.

 بیش از میلیون‏ها سال طول کشیده است تا جانوران، سازگاری‏های لازم جهت زیستن در زیستگاه خود را کسب کرده‏اند.

به عنوان مثال، شتر که در بیابان زندگی می‏کند، می‏تواند چند روز در بیابان بدون نوشیدن آب راه برود.

اگر زیستگاهی تغییر کند، مثلاً اگر در محیطی میزان بارندگی کاهش یابد، هر جانوری باید بتواند خود را با شرایط جدید تطبیق دهد.

زیست‌بوم به مناطق زندگی تمام گیاهان، حیوانات و سایر موجودات با شرایط طبیعی محیط در یک منطقه ویژه گفته می‌شود. یک زیست‌بوم با انواع حیات جانوری مشخص با توجه به موقعیت، شرایط آب وهوائی، عرض جغرافیائی و ارتفاع تعیین می‌شود.

یک زیست‌بوم از اکوسیستم‌های زیادی با جمعیت اندکی از گیاهان و جانوران به همراه شرایط محیط زندگی‌شان (قسمت‌های طبیعی مؤثر در آنها) ساخته شده‌است. در حالی که مرزهای یک زیست‌بوم بوسیله آب وهوا تعیین شده مرزهای جمعیتی یک اکوسیستم با ویژگی‌های طبیعی مانند: رشته کوه‌ها یا دیواره بالائی رودخانه‌ها از همدیگر جدا هستند. یک اکوسیستم با زیست‌بوم ویژه به داشتن اشکال رشد همانند گیاهان و حیوانات با عادت غذایی مشابه گرایش دارد.

زیستگاه چیست جواب فعالیت های درس 11 مطالعات هفتم

منبع: سایت انشاء باز

مشاهده بیشتر

مسعود خادمی ارده

مسعود خادمی هستم در زمینه نویسندگی مطالب سایت و ساخت تحقیق از سال 1390 شروع به فعالیت کردم و بعد مدتی فکر ساخت سایت انشا باز به ذهنم رسید و الان اینجا هستیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا