تحقیق دانش اموزی

دلنوشته درباره سردار سلیمانی

دل نوشته درباره شهید قاسم سلیمانی

دلنوشته درباره سردار سلیمانی

دل نوشته اول:

سلام ای کسی که نگاهت وجود دشمنان را می لرزاند و نامت شاه کلید تمام قفل های درهای بسته ی قلب های مردم جهان است و عکست مرهمی بر تمام غم های دنیاست.

سلام سردار،ای اسوه بزرگ،ای جوانمرد و ای قهرمان تمام داستان های واقعی که دنیا آنها را بر تاریخ وجودش نوشته و رهبر ملتی،این گونه از تو در نمازش می گوید و می گرید و مردمی که عاشقانه با چشمانی که خون می گرید از نبود تو این طور اقیانوسی برپا کرده اند که دنیا تا بحال به خود ندیده اقیانوسی پر از موج هایی از جنس انتقام و از غیرت و بزرگی تو سردار اقیانوسی که قرار است ریشه ظلم و ستم را برکند.

راستش را بخواهی سردار شبی که تو به شهادت رسیدی و فردایش در تمام دنیا برای تو عذا داری می کردند سهم من فقط قاب شیشه ای از اینهمه بزرگی و شکوه بود و بغض هایی که هر لحظه امانم را میبرید مخصوصا وقتی چشمانم به عکس سردار دل هایی می افتاد که برای امنیت جان من سنگ تمام گذاشت،چه از هشت سال دفاع مقدس و چه همین سال ها جنگ با وحشی ترین گروه تروریستی دنیا (داعش) برای امنیت جان من جان فشانی کرد و به شهادت رسید.شهادتت مبارک سردار

احساس می کنم سردار هم من و هم تمام مردم ایران مخصوصا رهبرمان تنها شدیم خیلی خیلی تنها اما محکم و هوشیار شدیم در برابر آمریکایی که فکر می کند قوی و قدرتمند است اما در رویا و خیال.

آن شب که تو به شهادت رسیدی انگار تمام دیوارهای دنیا بر روی سرم آوار شد اما من از تو ای اسوه قدرت و استواری یاد گرفتم که پا برجا،محکم و قوی بمانم.در برابر تمام غم ها و غصه ها و هرچیز دیگری شاید من تنها اینگونه نباشم بلکه یک ایران با من هم عقیده باشند اما افسوس که غم از دست دادن تو چیز دیگری بود و قلبم را در آتشی به بزرگی دنیا سوزاند اما من آن شب با خودم عهد بستم که مثل تو مالک اشتر زمان بشوم و وجودم را همچون ستونی قرار دهم و علم کنم با چادرم که از جدم فاطمه زهرا (س) است و به من رسیده و بر سرم هست سرپناهی برای تمام مظلومان جهان و جانم را تقدیم کنم در راهی که تو آن راه را به من نشان داده ای و خودت در انتهای این راه ایستاده ای و منتظر من هستی.

به قول حضرت یعقوب که می گفت به حضرت یوسف که تو آینه ی خدا نمایم هستی تو هم سردار همانند حضرت یوسف آینه ی خدا نمایه من هستی آینه ای که در آن می شود خلوص نیت و پاکی را پیدا کرد از همان یادداشتی که قبل از شهادتت نوشتی (الحمدالله رب العالمین خداوندا مرا پاکیزه بپذیر،خداوندا عاشق دیدارتم همان دیداری که موسی را ناتوان از ایستادن و نفس کشیدن نمود).

اگر سردار تمام قلم های دنیا و تمام نویسندگان و تمام برگ های دنیا نام تو،راه تو و تمام کارهایی که تو کرده ای را بنویسند شاید بتوانند مقدار کمی را بنویسند.

تو سردار مثل رستم در شاهنامه ای اما در دنیایی بزرگتر و واقعی دنیایی که کشور آمریکا تو را این گونه لقب داده مردی همانند سایه و یا ژنرال قدرتمند خاور میانه او با این القاب به تمام دنیا گفت که تو بسیار بزرگ و قدرتمند هستی و خونت و شهادتت تایید کننده این حقیقت بزرگ است و خون پاکت خواری و ذلت و آغاز مرگ آمریکا توسط سربازانی همچون تو حاج قاسم را به تمام دنیا خبر داده است.

دلنوشته دوم :

« بیدار شو و بیداری مردم جهان را ببین

بیدار شو و چشم بدوز به لبان مردم جهان که هرکدام تکه کلامی بر لب گرفته‌اند و فریاد می‌زنند من یک سردار سلیمانی‌ام!

آری من یک سردار سلیمانی‌ام چون به وطنم عشق دارم و به آن عشق می‌ورزم.

عمر حقیقی انسان با مرگ پایان نمی‌گیرد چون عمر حقیقی انسان سال‌هایی است که به نیکی سپری می‌شود و سردار سلیمانی به همه ما نیکی کرد. پس هنوز زنده است آری سردار سلیمانی زنده است در ذهن ما، قلب ما و وجود ما.

هرگاه ما با آرامش می‌خوابیدیم گام‌های سردار سلیمانی به جلو حرکت می‌کرد برای حفظ امنیت ما برای حفظ جان ما.

راه سردارم را ادامه خواهم داد تا آخر جهان چون حاج قاسم برای ما رفت و ما به او دین داریم.

سردارم، سردار دل‌ها، سردار بی‌ادعا و سردار همه ما، راهت را ادامه می‌دهم تا آخر جانم و اجازه نمی‌دهم کسی نامت را بدنام کند.

چون من یک سردار سلیمانی‌ام و یک سردار سلیمانی باقی می‌مانم…»

کتاب «منم یک حاج قاسم دیگر» اردیبهشت ماه 99 در مراسمی با حضور حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش رونمایی شد. این کتاب به همت سازمان دانش‌آموزی کشور و با مشارکت سازمان‌های دانش‌آموزی سراسر کشور گردآوری و به چاپ رسیده است. «کتاب «منم یک حاج قاسم دیگر» مبتنی بر 5 بخش از مجموعه پیام‌ها، متن وصیت نامه، منتخب دلنوشته‌های دانش‌آموزی، بیانات مقام معظم رهبری در خصوص شخص حاج قاسم سلیمانی و بخش تصاویر است.

هدف از جمع‌آوری این مجموعه بست و پیوند الگوها و اسوه‌های انقلابی با نسل نوجوان و جوان کشور است. 

دلنوشته درباره سردار سلیمانی

دلنوشته سوم :

« مالک اشتری دیگر معروف به سردار دل‌ها با نگاه‌هایی به تیزی شمشیر ذوالفقار با قدم‌هایی به استواری سرو یعنی سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی نامی که بر سر در قلب ما طلاکوب شده، عامل ترس سیاه‌دلان روزگار است.

ایشان نماد تواضع، عدالت‌طلبی، حق‌خواهی، مهربانی و برای تمامی مردم آزاده سرمشق و الگویی بی‌بدیل است. همان سرداری که دشمنان از ترسشان نه با پای پیاده و تن‌به‌تن بلکه با اسباب‌بازی‌های از راه دور خود او را به بهشت و به‌پیش یاران خود یعنی سرلشکر همدانی و امام خمینی(ره) فرستاده‌اند؛ اما دشمنان این پهنه‌ی سرسبز شده با خون شهیدان باید بدانند که شهید سلیمانی قوی‌تر از سردار سلیمانی است.

ایرانی مسلح به قدرت ایمان قله‌ی حق‌خواهی را فتح خواهند کرد و همه‌ی ایران یک‌صدا می‌خوانند که رفته سردار نفس تازه کند برگردد چون ظهور گل نرگس به خدا نزدیک است.

با سرعت به سمت مقر داعش حمله‌ور می‌شد ولی توسط محافظانش به‌آرامی دعوت می‌شد. همان سرداری که از خانواده‌ی خود گذشته بود و فراتر از مرزهای ایران از جان و مال ایرانیان دفاع می‌کرد. بله همان رفیق رهبر و مورد اعتماد حزب‌الله از خون سردار دل‌ها میلیون‌ها سردار سلیمانی روییده سیل عظیم مردمان عاشق بر روی کاخ سفید شما نازل خواهد شد و آسمان شما را سیاه خواهد کرد. نوجوانان و جوانان وطن عزیزمان با رعایت حفظ حجاب و اخلاق می‌توانند راه سردار عزیزمان را ادامه دهند و من با حفظ حجابم و با شجاع بودنم می‌توانم راه سردارمان را ادامه دهم.»

کتاب «منم یک حاج قاسم دیگر» اردیبهشت ماه 99 در مراسمی با حضور حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش رونمایی شد. این کتاب به همت سازمان دانش‌آموزی کشور و با مشارکت سازمان‌های دانش‌آموزی سراسر کشور گردآوری و به چاپ رسیده است. «کتاب «منم یک حاج قاسم دیگر» مبتنی بر 5 بخش از مجموعه پیام‌ها، متن وصیت نامه، منتخب دلنوشته‌های دانش‌آموزی، بیانات مقام معظم رهبری در خصوص شخص حاج قاسم سلیمانی و بخش تصاویر است.

هدف از جمع‌آوری این مجموعه بست و پیوند الگوها و اسوه‌های انقلابی با نسل نوجوان و جوان کشور است. 

دلنوشته درباره سردار سلیمانی

مشاهده بیشتر

مسعود خادمی ارده

مسعود خادمی هستم در زمینه نویسندگی مطالب سایت و ساخت تحقیق از سال 1390 شروع به فعالیت کردم و بعد مدتی فکر ساخت سایت انشا باز به ذهنم رسید و الان اینجا هستیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا