انشا پایه هفتم پایه هشتم پایه نهم پایه دهم

موضوعات
توضیح تصویر

چه عواملی باعث جذب افراد به یک مکان می شوند صفحه ۲۶ مطالعات پنجم

چه عواملی باعث جذب افراد به یک مکان می شوند صفحه ۲۶ مطالعات پنجم

شغل های بیش تر، درآمد بیشتر، فروشگاه های بزرگ، بیمارستان مجهز و دانشگاه

مطلب مرتبط:

 آب و هوای بهتر و مناسب‌تر، نیز نوع جدیدی از مهاجرت بین‌المللی است. بعضی از مهاجران علائق خود را به اقامت در کشوری با دلایل مربوط به فرهنگ یا بهداشت تعیین می‌کنند. در مواردی افراد جوان از کشورهای توسعه یافته و پیشرفته برای ابراز علایق و عقاید خود و بیان آنها یا بخاطر احتیاجات و نیازهای خود مستقیما به محیط‌های فرهنگی دیگر مهاجرت می‌کنند.

عوامل راندن غیراقتصادی شامل تعقیب (مانند مسائل مذهبی یا موارد دیگر)، گاهی سوء استفاده، زورگویی و ارعاب، تصفیه نژادی و حتی قتل عام بخاطر افراط‌گرایی و رادیکالیسم و در خطر بودن افراد غیرنظامی در حین جنگ، حرکت‌های سیاسی که به ‌طور سنتی هجوم پناهندگان را برای فرار از دیکتاتوری ایجاد می‌کند، از جمله نمونه‌های دیگر تأثیرگذار بر مهاجرت هستند. بعضی مهاجرت‌ها نیز به دلایل شخصی و براساس روابط بین اشخاص صورت می‌گیرند، برای مثال بودن با خانواده یا رسیدن به شخص مورد علاقه.

مهاجران هنگام ترک زادگاهشان می‌باید بسیاری از موضوعات و مسائل مورد علاقه خود از قبیل: خانواده، دوستان، شبکه حمایتی و فرهنگ خود را هم ترک گویند. آنها همچنین باید دارایی‌های خود را به مقدار زیاد به پول نقد تبدیل کنند که مخارج مسافرت و مهاجرتشان را تامین کنند.

وقتی که آنها به مقصد جدید می‌رسند با نااطمینانی‌ها و موضوعات پیش‌بینی نشده فراوانی مانند یافتن کار، یافتن محلی برای زندگی کردن، قوانین جدید، الگوهای فرهنگی جدید، مسائل مربوط به لهجه زبانی و سایر رفتارهای مخالف خود و خانواده خود مواجه می‌شوند. چنین موضوعاتی مهاجرت و به‌ویژه مهاجرت بین‌المللی را محدود می‌کنند.

چه عواملی باعث جذب افراد به یک مکان می شوند صفحه ۲۶ مطالعات پنجم

منبع: سایت انشاء باز

مطالب پیشنهادی :  چه عواملی موجب می شود که مردم یک مکان را ترک کنند و مهاجرت کنند
تاریخ ارسال : ۲۶ام بهمن ۱۳۹۸
بازدید : 99 بازدید
نظرات کاربران

کمک جو