انشا پایه هفتم پایه هشتم پایه نهم پایه دهم

موضوعات
توضیح تصویر

مهم ترین وظایف هر مرد و زن در برابر نامحرمان چیست

مهم ترین وظایف هر مرد و زن در برابر نامحرمان چیست

جواب فعالیت صفحه ۷۲ پیام اسمانی هشتم

پاسخ فعالیت :

  • ۱-حفظ حیا
  • ۲-حفظ نگاه 
  • ۳-حفظ پوشش مناسب

نظر شما در مورد جواب این فعالیت چی هست ؟ شما هم نظرتون رو بگید

مطلب مرتبط:

زیان‌های ارتباط نامشروع
روابط زنان و مردان نامحرم و مخصوصا دختران و پسران بدون رعایت ضوابط شرعی، زمینه‌ای برای انجام اعمال منافی عفت و زناست و چنان که می‌دانید، ایام جوانی دوره شور و احساسات جنسی و نشاط جسمی است که با بیدار شدن قوای مختلف جسمی، توجه به مسائل عاطفی و جذابیتهای ظاهری و فریفتگی جنس مخالف زیادتر می‌شود.

با آن میل و کشش شدید جنسی که مقتضای طبیعت سنّ جوانی است، چنین روابطی از نگاههای آلوده و صحبتهای هوس انگیز و… طبیعتاً خالی نخواهد بود! به هر حال، این ارتباط هیچ جای توجیه ندارد، جز اینکه عامل گسترش فساد اخلاقی است که عواقب خطرناکی برای جامعه انسانی به همراه دارد.

بنابراین، برای جلوگیری از آثار شوم این نوع ارتباطها، لازم است، در آغاز هر ارتباطی میان دختران و پسران تعهدی به صورت رسمی – هر چند موقت و در زمان محدود  ایجاد شود  لذا کسانی که می‌خواهند با هم رفاقت یا رابطه‌ای داشته باشند، به هر دلیل و بهانه‌ای که باشد  حتی اگر در آینده قصد ازدواج داشته باشند، باید تعهدی رسمی به صورت عقد دایم یا موقت، طبق دستور شرع مقدس اسلام میانشان وجود داشته باشد و تنها در این حالت، ارتباط، دوستی و… آنها جایز و بدون اشکال است؛ اما در غیر این صورت، این ارتباط با مشکل مواجه خواهد شد.

یکی دیگر از لوازم ارتباط، دست دادن و مصافحه است  این مسئله در ارتباط میان دختر و پسر و زن و مرد نیز امکان پذیر است؛ زیرا چه بسا صحبت و انس و الفت به این کار منجر می‌گردد و اسلام چنین عملی را حرام و خلاف شرع می‌داند. رسول خداصلی الله علیه وآله در این باره می‌فرماید: «مَنْ صافَحَ امْرَأَهً حَراماً جاءَ یوْمَ الْقِیامَهِ مَغْلُولًا ثُمَّ یؤْمَرُ بِهِ إِلَی النَّارِ؛  هر کس با زن نامحرمی دست دهد، روز قیامت زنجیر شده محشور می‌گردد. سپس امر می‌شود تا او را به آتش جهنم بیندازند.»

مهم ترین وظایف هر مرد و زن در برابر نامحرمان چیست

منبع: سایت انشاء باز

تاریخ ارسال : 8th می 2020
بازدید : 59 بازدید
نظرات کاربران

کمک جو