انشا پایه هفتم پایه هشتم پایه نهم پایه دهم

توضیح تصویر
موضوعات
ads

جواب فعالیت های درس ۷ انسان و محیط زیست پایه یازدهم

جواب فعالیت های درس ۷ انسان و محیط زیست پایه یازدهم

فعالیت۳

۱-توسعه گردشگری چه تاثیری بر بهبود شرایط اقتصادی دارد؟

وقتی گردشگران به محل زندگی ما وارد می شوند الزاما باید هزینه هایی را در آن کشور بپردازند مثل  هزینه خوراک و  محل اقامت، هتل، مهمانخانه، هزینه تفریحات، هزینه های  حمل و نقل، هزینه گشت ها، تورها و همچنین پولی که  بابت خرید سوغاتی و کالای بومی کشور میزبان می پردازند و هزینه ورود به موزه یا مکان دیدنی این هزینه ها  از طریق ارزی  که وارد کشور میزبان می کنند باعث رونق اقتصادی محل زندگی ما می شود.

فعالیت۴

درباره کاروانسرایی با دوستان خود تحقیق کنید

کاروانسرا ترکیبی است از کاروان(کاربان) به معنی گروهی مسافر که گروهی سفر می کنند و سرای  به معنی خانه و مکان. هر دو واژه برگرفته از زبان پهلوی است.

ساده تر از همه چنین می توان گفت که کاروانسرا ساختمانی است که کاروان  را در خود جای می دهد و بزرگترین نوع  ساختمان های اسلامی است.

پلان آن معمولا مربع  یا مستطیل شکل است. با یک ورودی بر جسته عظیم و بلند، معمولا ساده و بدون نقش، با دیوارهایی که  گاهی اوقات بادگیرهایی در انتهای آن تعبیه شده است. دالان با طاق قوسی  که ما بین ورودی و حیاط داخلی قرار گرفته است

فضای کافی را برای جا دادن حیوانات بارکش فراهم ساخته  است. بر روی سکوی برآمده ای که در پیرامون  این حیاط قرار گرفته است.

طاقگان هایی واقع شده اند که نمای  داخلی را مفصل  بندی می کنند. در پشت آنها حجره های کوچکی برای منزل دادن مسافران ساخته شده است. . در کاروانسراهای  دو طبقه ، از حجره های پایینی برای انبار کردن  کالاها و از حجره های بالایی برای منزل دادن  مسافران استفاده می شد.

پر رونق ترین دوره احداث و مرمت کاروانسراها را می توان دوره صفویه دانست. در این دوران بود که شاه عباس یکم با توجه به تدبر خود، تصمیم به بازسازی و احیای جاده ابریشم نمود و یکی از الزامات این  کار را احیای کاروانسراها می دانست. پژوهشگران همین موضوع را یکی از دلایل اشتهار بیشتر کاروانسراها به  کاروانسرای شاه عباسی  می دانند.

هرچند که ممکن است آن  کاروانسرا بازسازی شده کاروانسراهای  پیش از صفویه باشد. از جمله کاروانسراهایی که در دوره صفویه ایجاد شده است. می توان کاروانسرای شاه عباسی کرج را  نام برد که این کاروانسرا در زمان شاه سلیمان صفوی و بین سال های ۱۰۷۸ تا ۱۱۰۹ احداث گردیده است.

فعالیت۵

چگونه ضمن برگزاری روز طبیعت سیزده به دری شاد و خاطره انگیز کمترین آسیب را به محیط زیست وارد نمود؟

در روز طبیعت و در سیزده به در می توانیم با آسیب نرساندن به طبیعت زیبا  و با روش های مختلفی می توانیم  روز شاد و خاطره انگیزی داشته باشیم مثلا روشن نکردن آتش، شکار نکردن پرندگان، نسوزاندن بوته ها، ننوشتن  یادگاری بر پوست درختان، نریختن زباله و  فاضلاب در محیط و یا خاموش کردن آتش بعد از آن که کارمان با آتش  تمام می شود نشکستن شاخه درختان و خلاصه احترام به طبیعت و دوست داشتن طبیعت و…

منبع: سایت انشاء باز

این مطلب اختصاصی بوده و کپی برداری در سایت یا کانال تلگرام شما بدون ذکر منبع و ادرس سایت حرام است و پیگرد قانونی دارد

نظر شما در مورد این مطلب چه بود نظر بزارید ممنونم

مطالب پیشنهادی :  توسعه گردشگری چه تاثیری بر بهبود شرایط اقتصادی دارد
تاریخ ارسال : ۱۲ام فروردین ۱۳۹۸
بازدید : 379 بازدید
نظرات کاربران

توضیح تصویر
کمک جو