انشا پایه هفتم پایه هشتم پایه نهم پایه دهم

توضیح تصویر
موضوعات
ads

انشا در مورد اذان

پایه ی نهم-درس اول-صفحه ی ۲۱-اذان

انشا پایه نهم با موضوع اذان

کتاب مهارت های نوشتاری پایه نهم با موضوع اذان صفحه ۲۱

مقدمه:بهترین صدایی که باان به ما حس سراسر ارامش و حال خوب تزریق می شود و ز خواب غفلت بیدار می شویم و به رکوع و سجود پرورگار می پردازیم.

تنه ی انشا:صدای بانگ خوش اذان که روزانه پنج بار طنین انداز روح بشریت می شود.و با صدای در امدن اذان مردم از جای خود بلند می شودو وضو می گیرند و یا به صدا در امدن اذان مردم از جای خود بلند می شود.و وضو می کیرند و یادر خانه به صورت فرادی و یا در مسجد به صورت جماعت نماز خود را می خوانند و دست به دعا به سمت پروردگار می برند و طلب مغفرت و امرزش می کنند.

صدای اذان حتی یک ثانیه در تمام دنیا قطع نمی شود.ان هم به دلیل این است که زمین گرد است و ساعت طلوع و غروب خورشید در جای جای جهان متفاوت است.بنابراین در هیچ جایه دنیا صدای اذان قطع نمی شود و دائما در حال نواخته شدن می باشد.

اذان که بابزرگی خداوند شروع می شود و بابزرگی خدا و نبود هیچ معبودی جز او به اتمام می رسد.و در این راه  برای به صدا در اوردن اذان خیلی از پیامبران و انسان های بزرگ تمام تلاش خود را کرده اند و جان خود را در این میان از دست داده اند تا همیشه اذان به صدا در بیاید تا شاید حتی یک نفر از خواب غفلت برخیزد و دست از گناه بکشد.اذان یکی از هشدارهای بسیار دلنشین و خوش صدای پروردگار می باشد تا یاداور شود برای مردمی که چشم از حقایق دنیا بسته اند و کورکورانه زندگی می کنند و روزانه پنج بار و در یک سال۱۸۲۵ بار این هشدار را به صدا می اورد و این نشان از فرصت های زیاد پروردگار است که بنده ی خود می دهد تا که شاید از راهی اشتباه خود باز می گردد و در مسیر درست و الهی قدم بر دارد.

نتیجه گیری:ما مسلمانان کشور ایران هستیم و مانند سایر کشورهای مسلمان بانگ اذان همیشه نواخته می شود و مانیز باید اذان و نماز و نماز و قران را بخوانیم تا شاید رستگار شویم

نظر شما در مورد این انشا چی هست ؟ نظر بزارید

این انشا اختصاصی بوده و کپی برداری در سایت شما بدون ذکر منبع و ادرس سایت پیگرد قانونی دارد

مطالب پیشنهادی :  انشا طنز در مورد تلفن همراه
تاریخ ارسال : ۲۲ام مهر ۱۳۹۶
بازدید : 29038 بازدید
نظرات کاربران
taha
۱۳۹۷/۷/۲ - در ۶:۱۲ ب.ظ

جالب نیست

Hashem
۱۳۹۷/۷/۷ - در ۶:۴۶ ق.ظ

خوب بود ممنون

بنده خدان
۱۳۹۷/۷/۱۴ - در ۶:۳۰ ب.ظ

حیلی خیلی اشکال داشت که رفعش کردم

رضا
۱۳۹۷/۷/۲۳ - در ۶:۲۵ ق.ظ

بدک نیست

یاسمین جوووون
۱۳۹۷/۸/۴ - در ۸:۴۳ ب.ظ

خیلی مزخرفه چون معلما اینارو میخونن نمیشه از رواینا نوشت…یکم عادی بنویسین که شک نکنن

    admin
    ۱۳۹۷/۸/۵ - در ۸:۴۷ ق.ظ

    سلام
    برای این که معلمتون انشا رو ندیده باشه یا نفهمه کپی هست می تونید محصول سفارشی بخرید با مبلغ ۳ هزار تومن

توضیح تصویر
کمک جو