انشا پایه هفتم پایه هشتم پایه نهم پایه دهم

توضیح تصویر
موضوعات
ads

انشا طنز و غیر طنز درباره ماهی در حوض قالی پایه نهم

پایه نهم درس پنجم صفحه۵۵ انشای طنز و غیر طنز ماهی در حوض قالی

انشای طنز و غیر طنز ماهی در حوض قالی

غیر طنز:

قالی ایرانی از زمان های قدیم تاکنون یکی از مرغوب ترین و زیباترین و پرنقش ترین و با کیفیت ترین قالی های جهان است که سالانه قالی های زیادی از ایران به سراسر جهان صادر می شود و بسیار ارزشمند می باشد. از زمان های قدیم طراحی نقش های زیادی مثل گل و لوزی و ماهی های رنگارنگ، درخت بارنگ بندی های متنوع و شاد مرسوم بود و هست. اما موضوع بحث امروز در مورد ماهی های رنگارنگ زیبایی است که گویی در چارچوب قالی مانند حوضی زیبا آن را قاب گرفته است و در حال شنا و بازگوشی اند.

ماهی هایی که گویی زنان هنرمند با دستان جادوگرشان در قالی نقش بسته اند و به آن جان بخشیده اند و با تماشای آن انگار که ماهی های واقعی هستند و در حوض قالی در حال بازی کردن  و بالا و پایین رفتن هستند انگار با دست می توان آن ها را در مشت خود گرفت و دوباره به حوض قالی بازگرداند تا برای خود ثابت شوند آن ها واقعی هستند. شاید تنها یک نقش و طراحی باشد اما چون یک زن با تمام ظرافت و زنانگی خود و با تمام عشق خود آن را رسم کرده گوی به او جانی داده و رجع به رجع آن  را او بزرگ و پرورش داده است.

طنز:

من یک ماهی زیبا با گلی هستم که در حوض قالی نقش بسته شده ام. گاهی اهالی خانه با پاهای بزرگ خود از روی من رد می شوند و من با تمام وجود خود بوی پای آن ها را حس می کنم. گاهی از سر بی حواسی روی من چای داغ می ریزند و من می سوزم و گاهی مادر خانه با فرچه و مواد شوینده به جان من می افتد و تمام تار و پود من را می شوید. البته شستن که چند دقیقه است. دل و روده ی من را بیرون می آورد. هر بار که او من را می شورد انگار که یک لایه از من را نیز با خود می برد. من با اینکه تنها نقشی در قالی هستم اما انگار که من در میان این خانواده و همراه این مادر ایرانی زندگی می کنم و من نیز جزء اعضای آن خانه هستم.

متن طنز درباره ماهی در حوض قالی

انشاء پایه نهم صفحه ۵۵ در مورد طنز ماهی در حوض قالی

نظر شما در مورد این انشا چه بود ؟ نظر بزارید ممنونم

این انشا اختصاصی بوده و کپی بردرای در سایت یا کانال تلگرام شما بدون ذکر منبع و ادرس سایت حرام است

تاریخ ارسال : ۱۸ام آذر ۱۳۹۶
بازدید : 17674 بازدید
نظرات کاربران
atefeh
۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - در ۷:۵۴ ب.ظ

سلام بنویسیم تو دفترمون و نمره بگیریم هم حرامه؟

    admin
    ۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - در ۴:۳۸ ق.ظ

    نه من اینو برای کسایی که دارن ازمون کپی میکنن توی سایتشون و داخل کانال تلگرامشون میزارن گفتم

رضا
۱۳۹۷/۲/۲۴ - در ۵:۵۶ ب.ظ

عالی بود مرسی از سایتتون

Mohadseh
۱۳۹۷/۳/۲۲ - در ۷:۲۱ ب.ظ

Bdk nbd vli tnz ndash

N.S
۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - در ۷:۱۷ ب.ظ

+_+

علی رمضانی
۱۳۹۷/۱۰/۲۱ - در ۸:۲۰ ق.ظ

خیلی عالی بود

توضیح تصویر
کمک جو