انشا پایه هفتم پایه هشتم پایه نهم پایه دهم

توضیح تصویر
موضوعات
ads

انشا در مورد درد دندان پایه هفتم

پایه هفتم   درس پنجم صفحه۶۳  درد دندان

انشا زیبا و جالب در مورد درد دندان

 مقدمه: آسیب رسیدن هر نقطه از اعضای بدن انسان موجب درد و مریضی می شود که دندان درد نیز یکی از همان دردهایی است که بسیار تحمل کردن آن سخت و دشوار  می باشد.

 تنه انشا: دندان عضوی از بدن برای جویدن و خوب هضم کردن غذا است که در دهان قرار گرفته و انواع و اقسام مختلف دارد. مثل دندان آسیاب و نیش و پیشین که هر کدام وظیفه ایی را برعهده دارند و این ها نیز نشانه ی تدبیر بی کران خداوند است که برای تک تک انسان ها این قابلیت را قرار داده است. ما در سن۶ ماهگی اولین دندانمان از لثه بیرون می آید  که تا سن ۹ سالگی یا حداگثر۱۰ سالگی دندان های شیری داریم و بعد از آن دندان اصلی رشد می کند. به طوری که ما از همان سن۳ سالگی درد دندان را تجربه می کنیم و تا آخرین دندانی که در دهانمان وجود دارد این درد همراه ما است. دندان روی لثه ما وجود دارد و  عصب در تمام اعضای ما رشته های آن منشعب شده و در زیر دندان ها نیز مشهود است. زمانی که دندان ما درد می کند این درد در تمام عصب پخش شده به گونه ایی که تمام اعضای بدن درد می کند و در تمام گوشت و استخوان رسوخ کرده و آدمی را سرشار از درد می کند. تحمل این درد بسیار سخت است  و صبر بسیار زیادی را می طلبد. من به شخصه درد دندان را به عنوان یکی از دردهای بسیار وحشتناک و طاقت فرسا می دانم و تحمل این درد را ندارم و همیشه بلافاصله بعد از شروع درد هر چه سریع تر به دندان پزشک مراجعه می کنم و آن را ترمیم یا می کشم.

نتیجه گیری: چو عضوی به درد آورد روزگار       دگر عضوها را نماند قرار

هر عضوی که درد بگیرد مانند تکه های پازل سایر نقاط بدن را نیز مختل می کند و موجب می شود دیگر اعضای بدن نیز درد بگیرد و به درستی وظیفه ی خود را انجام ندهند. درد دندان نیز از این قضیه مستثنی نمی باشد.

انشا با مقدمه و نتیجه گیری در مورد درد دندان

انشاء پایه ۷ صفحه ۶۳ در مورد درد دندان

نظر شما در مورد این انشا چه بود ؟ نظر بزارید

این انشا اختصاصی بوده و کپی برداری در سایت شما بدون ذکر منبع و ادرس سایت حرام است

مطالب پیشنهادی :  انشا در مورد ارتباط با خود
تاریخ ارسال : ۸ام آذر ۱۳۹۶
بازدید : 17555 بازدید
نظرات کاربران
farhad
۱۳۹۶/۱۱/۱ - در ۷:۳۱ ب.ظ

کلمه ی پازل را اشتباه نوشته اید و ای کاش در متن از کلمات ساده تر استفاده میکردید

    admin
    ۱۳۹۶/۱۱/۲ - در ۵:۲۱ ق.ظ

    سلام ممنونم
    کلمه پازل ویرایش شد

abolfazl
۱۳۹۶/۱۲/۴ - در ۵:۵۲ ب.ظ

بسیار عالی
ممنون

مهزیار
۱۳۹۶/۱۲/۵ - در ۱۲:۲۹ ب.ظ

عالی

مرادی
۱۳۹۷/۱۱/۲۸ - در ۱:۳۵ ب.ظ

بسیار عالی

توضیح تصویر
کمک جو