انشا پایه هفتم پایه هشتم پایه نهم پایه دهم

موضوعات
توضیح تصویر

انشا درمورد دیدن مورچه ای که باری را می کشد

پایه۸_درس۳_صفحه۴۲_دیدن مورچه ای که باری را می کشد

مقدمه:زندگی سرشار از سختی ها است و همواره آدمی در تکاپوست تا این مسیر سخت را برای گذراندن معاش زندگی طی کند. حیوانات نیز این سختی ها را طی می کنند یکی از این حیوانات مورچه است.

تنه: مورچه حشره ای اجتماعی است که در اعماق زمین به صورت گروهی زندگی می کند. آن ها همواره غذای خود را با سختی بسیاری پیدا می کنند در فصل گرم در حال جمع آوری غذا برای فصل سرد هستند. مورچه ها همواره باری بیش از اندازه ظرفیت خود را حمل می کنند. هر گاه مورچه ای را با  بار زیاد می بینیم یاد این سخن زیبا می افتم که می گوید: میازار موری که دانه کش است      که جان دارد و جان شیرین خوش است

مورچه ها در تمام طول زندگی خود سختی می کشند، بارها غذایشان می افتد و دوباره تلاش می کنند. انگار از این مسیر زندگی خسته نمی شوند. آن ها همیشه امیدوارند هر چند راهی که برای رسیدن به لانه یا غذا طی می کنند سخت باشد باز هم باتلاش بسیار ادامه می دهند و به آسانی دست نمی کشند. مورچه ها همواره با کمک شاخک های خود با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند آن ها به صورت اجتماعی زندگی می کنند و در بین آن ها تقسیم کار وجود دارد. مورچه ها همواره از لانه ی خود، از غذای خود و از هم دیگر مراقبت و محافظت می کنند. مورچه ها یکی از شگفت انگیزترین موجودات هستند که درس های بزرگی می دهند. هرگاه مورچه ای را می بینم اوج عظمت خلقت خداوند به یادم می آید که چه نظم و قدرتی در مورچه نهاده است. این موجود علاوه بر تلاش برای بقای خود، برای بقای دیگر هم نوعانش نیز تلاش می کند. در قرآن به مورچه با نام نمل اشاره شده است. بعضی از مورچه ها گوشت خوار و بعضی گیاه خوار هستند. مورچه ها بینی ندارند، ولی حس بویایی قوی دارند. بیاییم همواره به این حیوان زیبا و کوشا احترام بگذاریم و در صدد آزار او برنیاییم.

نتیجه گیری: مورچه ها با باری که می کشند به ما درس تلاش و پیشکار را گوش زد می کنند. آن ها در همه لحظات زندگی کار می کنند و از تلاش دست نمی کشند، آن ها درس های بزرگی به انسان ها می دهند.

انشا در مورد دیدن مورچه ای که باری را می کشد

انشا جدیددر مورد دیدن مورچه ای که باری را می کشد

نظر شما در مورد این انشا چه بود ؟نظر بزارید

این انشا اختصاصی بوده وکپی برداری در سایت شما بدون ذکر منبع و ادرس سایت پیگرد قانونی دارد

مطالب پیشنهادی :  انشا تصور کنید یک جنگلبان هستید
تاریخ ارسال : 2nd نوامبر 2017
بازدید : 52171 بازدید
نظرات کاربران
رخساره
2017/11/25 - در 2:56 ب.ظ

عال

ناشناس
2017/12/11 - در 4:27 ب.ظ

زیاد جالب نبود ولی ممنون از زحمات…

سیامند
2018/11/12 - در 1:13 ب.ظ

عالی بود ولی ای کاش بیشتر بود

2018/11/27 - در 11:02 ق.ظ

از نظرمن هم انشا هاتون عالی است و اونایی که میگن جالب نبود پرتوقع هستند برن خودشون بنویسن ببینیم چه شاهکاری می کنند.

امیر حسین
2019/1/9 - در 7:13 ق.ظ

عالی

Aria
2020/1/4 - در 5:08 ب.ظ

عالی بود هم نه کم بود نه زیاد و قشنگ بود

محمد مهدی
2020/6/13 - در 3:59 ب.ظ

خوب بود. نمره من به این انشاء، ۱۹٫۲۵ از ۲۰ است

کمک جو