انشا پایه هفتم پایه هشتم پایه نهم پایه دهم

ads
موضوعات

انشا درباره مقایسه برخاستن از خواب در صبح روستا و در شهر

انشای پایه هشتم مقایسه برخاستن از خواب در صبح روستا و در شهر صفحه۷۳

انشا درمورد مقایسه برخاستن از خواب در صبح روستا و در شهر

مقدمه:

به نام خداوندی که جهان و زیبایی هایش را آفرید تا در زیبایی هایش غرق شویم و سپاس گوییم و شکرگزار باشیم اما چه حیف که گاهی انسان هایی و عواملی موجب می شوند که ما گاهی از آن ها محروم باشیم.

تنه انشاء: روزی را تصور کنید که روی تخت خوابیده اید و با صدای پرندگان چشم باز می کنید و با طلوع خورشید به روز جدیدتان سلام می گویید و با بازکردن پنجره رایحه ی خوش طبیعت به مشامت می رسد و با تنفسی عمیق تمام زیبایی های طبیعت را در رگ و جان خود تزریق می کنید و روزتان را با یک صبح دل انگیز و سرشار از آرامش در روستا شروع می کنید اما در مقابل آن روزی را تصور کنید که خوابیده اید و با صدای بوق و داد و فریاد چشم باز می کنید و خبری از طلوع خورشید نیست و تنها ابرهای سیاهی است که آسمان را مانند چتری پوشانده اند و با باز کردن پنجره تنها چیزی که نصیبتان می شود بوی دود است و آلودگی هوا که با هر تنفس در آن ریه هایتان پر می شود از سیاهی و سم و بیماری و روزتان اینگونه در شهر با حالتی کسل از ندیدن درختی یا گل یا طبیعتی زیبا شروع می شود و با سردردی مزمن روزتان سپری می شود و تنها چیزی که نصیبتان می شود روزهای بی اشتیاق و کسل کننده ایی است که هر روزتان با روزمرگی و کارهای تکراری سپری می شود.

نتیجه گیری:درست است که شهر و روستا هر کدام به نوبه ی خود فواید و مضراتی دارند ولی به نظر من این حق هر انسانی است که در یک محیط آرام و پر از آرامش و مطبوع صبح شان را آغاز کنند و با حالی خوش و دلی شاد به روز و زندگی سلام گویند.

انشا درباره مقایسه برخاستن از خواب در صبح روستا و در شهر

انشا زیبا و طنز در مورد مقایسه برخاستن از خواب در صبح روستا و در شهر

نظر شما در مورد این انشا چه بود ؟نظر بزارید

این انشا اختصاصی بوده و کپی برداری در سایت یا کانال تلگرام شما بدون ذکر منبع و ادرس سایت حرام است

تاریخ ارسال : ۱۸ام بهمن ۱۳۹۶
بازدید : 4485 بازدید
نظرات کاربران
نیما رضایی
۱۳۹۶/۱۱/۳۰ - در ۶:۰۱ ق.ظ

انشا های خیلی خوبی است . فقط اگه لطف کنین انشای زبان سرخ سر سبز میدهد بر باد پایه هشتم رو تو سایت بگذارید. با سپاس فراوان.

ads
اخبار سایت انشا