انشا پایه هفتم پایه هشتم پایه نهم پایه دهم

موضوعات
توضیح تصویر

انشاء در مورد تابستان خود را چگونه گذراندید تابستان ۹۸

انشاء در مورد تابستان خود را چگونه گذراندید تابستان ۹۸

مقدمه:

تابستان فصلی است که ما با صدای پرندگان و طلوع خورشید و انعکاسش از پنجره به چشمانمان بر می خیزیم و بدون دغدغه و فکر مشغولی برای شروع روزمان برنامه ریزی می کنیم تا نهایت لذت را از تعطیلات خود ببریم.

تنه انشاء:

همیشه که این سوال از ما پرسیده می شود،اصولا انتظار می رود که ما از اتفاقات متفاوت یا از سفرهای متناوب خود سخن به میان آوریم . اما امسال تابستان در خانه ی ما نه از سفر خبری بود و نه از اتفاق های باورنکردنی. تنها روزمرگی هایی بود که گاهی همراه همدیگر خندیده ایم و گاهی دیگر برای حل مشکلات و مسئله های زندگی فکرهای خود را روی هم ریخته و به جواب درست رسیده ایم.

همیشه که نباید انتظارات بیجا داشته باشیم و با بی حوصلگی تمام این دوران خوش جوانی را به بطالت بگذرانیم و دائما منتظر کسی یا چیزی باشیم تا بیاید و ما را به سمت و سویی اعجاب انگیز بکشاند. این خود ما هستیم که به روزمرگی های یکنواختمان آب و تاب می دهیم و آن را تبدیل به لحظاتی شیرین می کنیم.

برهمین اساس من تابستان خود را با دوستانی که در کنارشان بودن چیزی  جزصمیمیت و شادی به همراه ندارد گذراندم. گاهی به کتابخانه ی محل می رفتم و از قفسه هایش کتاب های جذابی را بیرون می کشیدم و مطالعه می کردم به خانه پدربزرگ و مادربزرگ می رفتم و از کنار آنها لذت می بردم و به آن ها کمک می کردم.

گاهی هم خستگی را بهانه می کردم و ساعت ها خود را مهمان خوابی شیرین و بدون استرس می کردم. تابستان من هر چند ساده اما بسیار لذت بخش گذشت زیرا با وجود تمام کمی ها و کاستی ها خود به آن چاشنی عشق را اضافه کرده بودم.

نتیجه گیری:

با بلندپروازی های بیجا و توقعات سر به فلک کشیده تنها حاصل زندگی برایمان افسردگی و بی حوصلگی است. این خود ما هستیم که با تلاش و پشتکار به تمام آن آرزوهای شیرین مان دست می یابیم.

انشاء در مورد تابستان خود را چگونه گذراندید تابستان ۹۸

منبع: سایت انشاء باز

این انشا نوته شده توسط سایت انشا باز و گروه سحم کپی برداری انشا در سایت دیگر پیگرد قانونی دارد

نظر شما در مورد این مطلب چه بود نظر بزارید ممنونم

مطالب پیشنهادی :  انشا در مورد تابستان خود را چگونه گذراندید
تاریخ ارسال : 26th سپتامبر 2019
بازدید : 751 بازدید
نظرات کاربران

کمک جو